با بهترین ابزارهای پیشنهاد‌ دهنده کلمات کلیدی آشنا شوید (بخش اول)

اصول و تکنیک‌های سئو برای افزایش رتبه سایت‌ها در موتورهای جستجو بسیار گسترده هستند اما مهم‌ترین بخش آن‌ها، استفاده از کلمات کلیدی پر جستجو در گوگل هستند. منظور از کلمات کلیدی پر جستجو، کلمات کلیدی هستند که به میزان زیادی در موتورهای جستجو، توسط کاربران اینترنت سرچ می‌شوند. اما چگونه باید این کلمات کلیدی را پیدا کنیم و از آن‌ها در وب سایت خود استفاده کنیم تا رتبه وب سایت ما در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند؟ خوشبختانه ابزارهای مختلفی هستند که با وارد کردن یک کلمه کلیدی در آن‌ها، بهترین و پراستفاده‌ترین کلمات کلیدی را به شما نشان می‌دهند تا بتوانید با استفاده از آن‌ها در وب سایت خود، رتبه آن را در موتورهای جستجو افزایش دهید. البته برخی از این ابزارها به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند و برخی دیگر از شما مبلغی را دریافت می‌کنند و سپس به شما اجازه می‌دهند از آن استفاده کنید. مطمعنا ابزارهای پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی که در ازای دریافت مبلغی پر استفاده‌ترین کلمات کلیدی را به شما معرفی می‌کنند از قابلیت‌ها و امکانات بیشتری برخوردار هستند و از طرفی ابزارهای رایگان از امکانات محدودی برخوردارند از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که دنبال ابزارهای رایگان نباشید و برای اینکه وب سایت شما در موتورهای جستجو براساس کلمات کلیدی پر استفاده دیده شود، کمی دست به جیب شوید. در این مقاله قصد داریم چند نمونه از ابزارهای رایگان و البته پولی پیشنهاد‌ دهنده کلمات کلیدی را به شما معرفی کنیم تا از آن‌ها برای مشاهده پر استفاده‌ترین کلمات کلیدی استفاده کنید.

 ابزار  LONGTAIL PRO

جستجوی کاربران در موتورهای جستجو شامل: وارد کردن عبارات کوتاه و طولانی می‌شود. همانطور که می‌دانید هر یک از عباراتی که کاربران اینترنت در کادر جستجوی گوگل وارد می‌کنند، همان کلمات کلیدی هستند از این‌رو می‌توان گفت در کل کلمات کلیدی یا به صورت کوتاه هستند یا طولانی. براساس تحقیقاتی که بر روی جستجوهای کاربران در موتورهای جستجو صورت گرفته است، بیشترین عباراتی که کاربران در موتورهای جستجو، سرچ می‌کنند به صورت طولانی هستند از این‌رو می‌توان گفت که اگر در کنار استفاده از کلمات کلیدی کوتاه و اصلی از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید رتبه سئو سایت شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا می‌کند. اکنون می‌خواهیم ابزاری را به شما معرفی کنیم که بهترین کلمات کلیدی طولانی را به شما معرفی می‌کند، نام این ابزار، LONGTAIL PRO است. البته این ابزار علاوه‌بر پیشنهاد کلمات کلیدی طولانی به شما به گونه‌ای طراحی شده است که هر یک از کلمات کلیدی را تجزیه و تحلیل می‌کند و این مسئله فوق‌العاده است. تجزیه و تحلیل هر یک از کلمات کلیدی توسط این ابزار این امکان را به شما می‌دهد که کلمات کلیدی محبوب و پراستفاده را مشاهده کنید تا بتوانید به راحتی از آن‌ها در وب سایت خود استفاده کنید. البته لازم است اشاره کنیم که این ابزار پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی رایگان نیست به گونه‌ای که باید در وب سایت آن عضو شوید و سپس مبلغی را پرداخت کنید تا بتوانید از آن برای مشاهده کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل آن استفاده کنید.

ابزار  Google Keyword Planner

ممکن نیست که حداقل یک بار نام ابزار Google Keyword Planner  را نشنیده باشید. چراکه این ابزار، یکی از محبوب‌ترین ابزارهای پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی است. البته دلیل محبوبیت این ابزار این است که می‌توان به صورت کاملا رایگان از آن برای پر استفاده‌ترین کلمات کلیدی استفاده کنید. البته محبوب بودن ابزار Google Keyword Planner تنها به دلیل رایگان بودن آن نیست بلکه این ابزار زیر نظر گوگل می‌باشد و این یعنی هر کلمه کلیدی که به شما پیشنهاد می‌دهد توسط گوگل مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است از این‌رو استفاده از آن در وب سایت موجب افزایش رتبه سئو آن در موتورهای جستجو می‌شود. از آن جایی که این ابزار با گوگل ادوردز ادغام شده است شما باید یک اکانت در گوگل ادوردز ایجاد کنید تادرنهایت اجازه داشته باشید از این ابزار استفاده کنید. البته می‌توان گفت که عملکرد ابزار LONGTAIL PRO بهتر از این ابزار است چراکه Google Keyword Planner تنها کلمات کلیدی پر استفاده را به شما نمایش می‌دهد و آن‌ها را تجزیه و تحلیل نمی‌کند تا بتوانید میزان محبوبیت و استفاده از هر کلمه کلیدی را با سایر کلمات کلیدی مقایسه کنید تا درنهایت بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کنید در حالی که ابزار LONGTAIL PRO در کنار پیشنهاد کلمات کلیدی پر استفاده و محبوب در بین کاربران اینترنت، آن‌ها را مورد تجزیه و تحلیل نیز قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *